עירית ענבי | Irit Anavi

קישור ליוטיוב

זמרת, שחקנית, מגישת טלוויזיה, מקריינת ומדבבת מנחה באירועים

ניתן להזמין ל: הנחייה

ענבי נולדה ביפו, ובילדותה הייתה סולנית במקהלת צדיקוב בניצוחו של לסלו רוט.

בשנת 1970 בגיל 10, החלה את קריירת הבידור שלה בפסטיבל שירי הילדים הראשון. בפסטיבל שרה את השיר "למה ככה" יחד עם אבי טולדנו, שזכה במקום הראשון בפסטיבל והפך ללהיט. עוד בילדותה כיכבה בתפקידים ראשיים בתיאטרון של יעקוב טימן ז"ל. בצה"ל שירתה ענבי בלהקת פיקוד דרום. לאחר שחרורה מהצבא חברה לצוות המופע "ברנשים וחלומות", בבימויו של צדי צרפתי שעלה לבימות ב-1981 ונחל הצלחה רבה.

ב-1982 הצטרפה ללהקת "קסם". הלהקה השתתפה בקדם אירוויזיון 1982, עם השיר "בומרנג". לאחר שנה הופיעה הלהקה שוב ושרה את השיר "האגדה על בל", שהפך לשיר המזוהה ביותר עם הלהקה. ב-1984 השתתפו חברי הלהקה באופרת הרוק "אל תרדו ממני" בבית ליסין. את פזמוני ההצגה כתבו המלחין אלדד שרים, ממקימי להקת קסם, והפזמונאי חיים חפר.

בשנת 1987 הנחתה את תחרות הפסטיגל לצד מוני ובראבא, צמד הבטלנים וגידי גוב.

ב-1988 ו-1994 ו-1995 הופיעה ענבי בתוכנית הטלוויזיה לילדים "הופה היי" והשתתפה לצד חברי הלהקה וספי ריבלין. ובעקבות ההצלחה המסחררת של הופה היי הופיעה  הלהקה בין השנים 1988-1987 בהצגה לילדים.

ב-1988 הופיעה במופע "הללויה ברודווי" בבימוי של צדי צרפתי על בימות פרנקפורט ומינכן, לצידם של דני ליטני, הכל עובר חביבי שולה חן, ירדנה ארזי, ששי קשת ורבים אחרים בבימוי ובהפקתו המוסיקלית של אלדד שרים. באותה שנה הנחתה בטלוויזיה הישראלית את מצעד הפיזמונים הישראלי "להיט בראש" שנים רבות.

בראשית שנות ה-90 השתתפה ענבי בסדרת קלטות הווידאו המצליחה לילדים "שירים קטנים" לצידם של חני נחמיאס ושרי צוריאל ישראל גוריון ועוזי חיטמן, אשר זכתה להצלחה רבה. השתתפה ב-8 קלטות מתוך הסדרה.

בשנת 1992 הופיעה שוב בקדם האירוויזיון, שנערך באותה שנה, והפעם בשיר סולו. השיר איתו התמודדה נקרא "השד הקטן שלי", והוא הגיע למקום החמישי בקדם. בשנות התשעים השתתפה במחזמר אוויטה לצד ריקי גל ששי קשת ואחרים, בתפקיד הפילגש ושרה את אחד מלהיטי המחזמר.

מאז 1991 ועד היום ענבי היא אחת ממנחות הגרלת הלוטו של מפעל הפיס, ששודרה בשידור ישיר בערוץ הראשון עד לסוף 2007 ומאז משודרת בערוץ 13.

בשנת 1992 הנחתה לצידו של דן כנר את "קולות וצלילים" תחרות שירה לילדים ולנוער הטלוויזיה החינוכית.

ב-1998 שיחקה במחזמר "אנני" בהפקתו ובבימוי של מנחם גולן.

ב-2010 הופיעה לצד יהורם גאון במחזמר "סבא אליעזר והגזר" על פי סיפורו הקלאסי של לוין קיפניס בתור סבתא אלישבע.

לאורך השנים השתתפה גם בדיבוב של סדרות וסרטי אנימציה רבים כולל שירי הפתיחה, בהם "דני שובבני" (את דמויות הרקע, והחברים של דני), "הצ'יפמאנקס", "גן החברים", "הקוסם מארץ עוץ" (את הקוסמת גלינדה בגרסה השנייה), "גאיה, גל וגילי" (את גל),"מסיפורי אבא בונה",ו"באג בראש" ועוד.

בשנת 2004 השתתפה עירית במחזמר מקורי לחנוכה בשם "מאמא מיה" בתפקיד אמה של שירי מימון לצד רועי בר נתן, ציפי שביט וחני נחמיאס.

בין השנים 2005-2007 היא הופיעה בהצגת בידור "ספונג'ה בעיר הגדולה".

בשנת 2010 הופיע עירית ענבי בהצגת בידור "קצרות ולעניין" יחד עם חני נחמיאס וציפי שביט.

ב-2014 הופיע עירית עם חני נחמיאס במופע לאדינו שירים וסיפורים מבית אבא "דוס צ'יקיטיקאס" בניהולו המוסיקלי של אייל חביב.

ב-2017 יצא לאור התקליטור "ילאדינו: שירי ילדות ישראלית בתרגום ללאדינו" שבו עירית וחני שרות יחד עם מקהלת "ילדי בית ספר למוסיקה",

שירי ילדים עבריים שתורגמו ללאדינו בידי פרופ' שמואל רפאל.

בשנת 2019 לאור הצלחת האלבום הראשון, יצא אלבום נוסף שנקרא "ילאדינו 2" משירי הילדים בעברית שתורגמו ללאדינו. עוד באותה שנה השתתפה במחזמר חנהלה ושמלת השבת בתפקיד אמא של מיכל הקטנה.

באותה שנה החלה להופיע במחזמר "מאמה מיה" בתיאטרון הלאומי הבימה, בתפקיד רוזי שנמשך עד היום. בעקבות הצלחת המופע "דוס צ'יקיטיקאס" העלו עירית ענבי וחני נחמיאס מופע חדש "אנו אנו הבלקן" שזוכה להצלחה גדולה גם כן.

כיום מנחה ענבי כבר למעלה מ- 30 שנה את הגרלת הלוטו, מופיעה במחזמר "מאמא מיה".

נשואה באושר ליורם שאולי, אמא לשלוש בנות, בהן השחקנית המצליחה שני שאולי, מתגוררת בהרצליה.

עירית ענבי-0
עירית ענבי-1
עירית ענבי-2
הזמנת מיוצג
ספרו לנו איזה שירות אתם מעוניינים, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם