יולן כהן | Yolan Cohen

מגישת טלוויזיה, אשת תקשורת, עיתונאית ומנחת אירועים

ניתן להזמין ל: הנחייה

יולן כהן  היא עיתונאית ישראלית המשמשת ככתבת בריאות ותיירות בחברת החדשות של קשת 12 וב"תוכנית חיסכון" המשודרת בערוץ.

יולן כהן נולדה וגדלה בעיר חולון במשפחת מסורתית שעלתה מסוריה לישראל בהיחבא ובמסווה מתוך אהבת הציונות ואהבת ישראל . יולן דוברת ערבית וגדלה במשפחה שדוברת את השפה.

במסגרת תפקידה ככתבת בחדשות 12 יולן חשפה שלל מחדלים בנושאי בריאות ותיירות כגון מחדל העוברים באסותא ראשל"צ, התורים הסודיים של קופות החולים ותחקירים רבים בנושאים שונים כגון , תחקיר הפריימריז בליכוד – קולות תמורת כסף, תחקיר שחשף כיצד מקצרים  תורים בבתי חולים בתמורה לתשלום, סדרת תחקירים מיוחדת, שחשפה את הקשר הבעייתי בין שר הבריאות דאז יעקב ליצמן ומשרד הבריאות לחברות הטבק והעישון, פרשת טדי שגיא ואיתמר גרוטו ושלל תחקירים הנוגעים לעוולות צרכניות ובריאותיות.

קריירה עיתונאית

בשנת 2016 הצטרפה לחברת החדשות כתחקירנית בחדשות סוף השבוע בהגשת דנה ויס. במהלך תפקידה זה פורסמו מספר תחקירים וראיונות בלעדיים שיזמה וערכה, ביניהם 'פרשת תינוק המריבה' – ראיון ראשון ובלעדי עם אביו של הילד שנמסר לאימוץ ללא ידיעתו. בנוסף, יזמה תחקירים רבים יחד עם העיתונאי יוסי מזרחי, ביניהם תחקיר על הקבוצה של נילי בכר – מתקשרת שסחפה אחריה ישראלים רבים וכללה קבוצות של מאות תלמידים כגון שרי אריסון ועוד.

במסגרת תפקידה כתחקירנית, ערכה יולן עשרות תחקירים כעיתונאית סמויה כדי לחשוף עוולות ושחיתויות. כך, לדוגמה, התחזתה לאישה המעוניינת לעבוד בחשפנות ומגיעה לראיון עבודה במועדון חשפנות, ותוך כדי כך סיפקה לציבור תיעוד נדיר ומרתק מהנעשה מאחורי הקלעים של מועדוני החשפנות. בד בבד, יחד עם יוסי מזרחי חשפה את השיטה לקיצור תורים בבתי חולים בתמורה לתרומות נדיבות.

בשנת 2017 ערכה יולן יחד עם העיתונאים חיים ריבלין ועמרי מנשה סדרת תחקירים מיוחדת, שחשפה את הקשר הבעייתי בין משרד הבריאות לחברות הטבק והעישון. במסגרת התחקיר הקימה יולן חברת סיגריות פיקטיבית לייבוא סיגריות אלקטרוניות, ואף הצליחה לתעד כיצד מאכער המקורב לסגן שר הבריאות דאז יעקב ליצמן, מצליח לארגן פגישות עם צמרת משרד הבריאות ואף עם השר עצמו תמורת מעטפות כסף.

בשנת 2018 מונתה יולן לכתבת בחברת החדשות ובתוכנית חיסכון. במסגרת זו התמחתה בפרסום תחקירים הנוגעים לעוולות צרכניות ובריאותיות. כך, לדוגמה, חשפה רשתות בתי הקפה הממחזרות אוכל, חיידקים מזהמים ברשתות מזון, תחקירים נגד רופאים מתחזים ועוד.

במהלך תקופה הקורונה החלה יולן להוביל את תחום הבריאות וחשפה פרשיות רבות – הן בתוכנית חיסכון והן במהדורה המרכזית – ביניהן 'פרשת איתמר גרוטו וטדי שגיא – במסגרתה העניק פרופ' גרוטו פטור מבידוד קורונה למיליארדר בצעד מעורר מחלוקת. עוד הובילה סדרת חשיפות על אנשי ציבור, ביניהם השר לשעבר יואב גלנט, השר אביגדור ליברמן, החכ"ים מיקי לוי, דוד ביטן וגדי יברקן, אשר הפרו את הנחיות הקורונה בזמן ימי הסגר. יולן אף ליוותה את אפיק סוויסה, החולה הצעיר הראשון שאושפז במצב קשה מאוד, בכל מסעו הארוך בדרך להחלמה.

לאורך מגפת הקורונה מרבה יולן לפרסם בפרסום ראשון את ההנחיות, ההגבלות, ההקלות, מועדי החיסונים ועדכונים וחשיפות בנושא הנגיף כגון גילוי זנים חדשים. עם התרבותם של מקרי ההטעיות ברשתות החברתיות הנוגעות לנגיף הקורונה ולחיסונים כנגדו, החלה יולן לפרסם סדרת כתבות על המלחמה בפייק ניוז בנושא. בחודשים האחרונים יולן ערכה שלל תחקירים בין השאר על הפריימריז בליכוד, על קופות החולים ובנוסף פרסמה לראשונה את מחדל העוברים באסותא בראשל"צ.

יולן כהן-0
יולן כהן-1
הזמנת מיוצג
ספרו לנו איזה שירות אתם מעוניינים, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם