גל אוחובסקי | Gal Uchovsky

קישור לפייסבוק

במאי, תסריטאי, מגיש טלוויזיה, מגיש רדיו, איש תקשורת ועיתונאי, מקריין ומדבב, מנחה ומרצה באירועים

ניתן להזמין ל: הנחייה קריינות מפגש

אוחובסקי נולד בחדרה ועד גיל חמש גדל בווינה, שם התגורר עם הוריו במסגרת לימודיו של אביו. עם חזרת המשפחה לארץ ב-1963, התגורר בחדרה ובבית הספר התיכון עבר לפנימייה של בית הספר התיכון החקלאי פרדס חנה.

התחיל את שירותו הצבאי בקורס טיס, וכעבור 11 חודשים נשר ממנו ועבר לשרת בבסיס לוחמה אלקטרונית באום חשיבה. לאחר שירותו הצבאי גר בתל אביב ולמד צילום בבית הספר "קמרה אובסקורה" וכן משפטים באוניברסיטת תל אביב. למחייתו עבד כשבע שנים כדייל באל על.

קריירה עיתונאית

אל העיתונות הגיע אוחובסקי במקרה, לאחר שכתב מכתב למערכת המקומון "העיר", כתגובה לכתבה על דיילי-אוויר, והוזמן לראיון עבודה במערכת המקומון. בתחילה כתב אוחובסקי במדור התרבות על אירועי תרבות עתידיים. בעיתון "העיר" כתב אוחובסקי מדור בשם "משה" שתיאר את חוויותיו של בחור הומוסקסואל בעיר הגדולה ופרסם באופן קבוע המלצות בטור בשם "יהיה טוב".

ב-1989 עבר לעיתון "חדשות" של רשת שוקן, בו ערך מוסף חדשני בשם "התוספת" וכתב מדור במוסף בשם "אוחובסקי בדרכים".

בגיל 32 (בשנת 1990) התמנה אוחובסקי לעורך "העיר", אותו ערך שנתיים.

בשנת 1988 החל לפתח זוגיות עם בן זוגו עד היום, במאי הקולנוע איתן פוקס.

בשנת 1993 החל לעבוד בעיתון "מעריב", שימש ככתב מוזיקה של השבועון "מעריב לנוער" ויצר וערך את מוסף "תרבות מעריב", במסגרתו שימש גם כמבקר מוזיקה.

ב-2003, לאחר עשור של עבודה ב"מעריב", פוטר אוחובסקי מתפקידו וחזר לכתוב מדור אישי בשם "הנטיות של אוחובסקי" ב"עכבר העיר".

בשנת 2005, עקב הצמצומים שנעשו במקומון, עזב את מערכת "העיר" והחל לכתוב במגזין "טיים אאוט".

על סגנון כתיבתו העיר בני ציפר: "אני יודע שהוא הפך את ההיתוליות לסגנון, שכאילו (כך הוא משכנע את עצמו) דרכה הוא יכול להשפיע יותר בדברים הרציניים. אבל זה לא עובד לצערי. כשמרגילים את הקהל להיתוליות, הוא מתמכר להיתוליות, ולא מתעניין בדברים הרציניים".

קריירה קולנועית-טלוויזיונית

אוחובסקי התחבר בתחילה לפן המוזיקלי שבקולנוע, כשהפיק את פס הקול של סרטו של איתן פוקס "שירת הסירנה" ב-1994. בשנת 1997 התנסה לראשונה בתסריטאות כשכתב שליש מפרקי העונה הראשונה של סדרת הטלוויזיה של איתן פוקס, "פלורנטין".

בשנת 1998 כתב תסריט עלילתי ראשון, לדרמת הטלוויזיה "בעל בעל לב", אותו ביים פוקס. הדרמה עקבה אחר קבוצת צעירים בעיירה קטנה העומדים על סף חייהם הבוגרים, השואפים להגשים את חלומותיהם והמגבשים לעצמם זהות מינית וחברתית.

בשנת 2002 התנסה לראשונה בהפקה קולנועית, כשהפיק ביחד עם אמיר הראל את סרטו של פוקס "יוסי וג'אגר", שכתב התסריטאי אבנר ברנהיימר. הסרט "יוסי וג'אגר" עוקב אחר מערכת יחסים הומוסקסואלית בין שני קצינים קרביים בצה"ל, ומככבים בו אוהד קנולר ויהודה לוי. הסרט זכה להצלחה רבה, השתתף בפסטיבלים לקולנוע ברחבי העולם וזכה בפרס האקדמיה לטלוויזיה.

ב-2004 כתב והפיק סרט נוסף של פוקס, "ללכת על המים", העוקב אחר מסעו של סוכן מוסד הנשלח לתפוס פושע נאצי מזדקן, באמצעות התקרבות לנכדתו המתגוררת בישראל, ואחיה גבר גרמני הומו. גם סרט זה השתתף רבות בפסטיבלים לקולנוע ברחבי העולם, כמו פסטיבל ברלין. הוא גרף מספר פרסי קולנוע נחשבים והופץ להקרנה במספר מדינות בעולם.

ב-2005 יצר סרט נוסף עם פוקס, "הבועה", דרמה המספרת את סיפוריהם של קבוצת צעירים

בבועה התל אביבית, בחיפושיהם אחר אהבה וזוגיות.

אוחובסקי היה אחראי, בין השאר, על פסי-הקול ביצירותיו של פוקס, למשל בסרט "שירת הסירנה", הסדרה "פלורנטין" (שנהפך במהרה לאלבום זהב) ושל "יוסי וג'אגר" (ממנו בולט הביצוע של עברי לידר ל"בוא") ו"ללכת על המים" (ממנו בולט שיר הנושא "סינדרלה רוקפלה" בביצוע ריטה ועברי לידר). הוא גם הפיק את פס-הקול של "הבועה", שגם בו משתתף לידר.

בשנת 2000 החל אוחובסקי להנחות בערוץ 2 את תוכנית התרבות "המעגל הקטן", ששידרה שלוש עונות מלאות.

בשנת 2006 החל להופיע באופן קבוע כאחד משופטי תוכנית הבידור "כוכב נולד" לצד מרגלית צנעני, צביקה פיק, צדי צרפתי וצביקה הדר המנחה.

גל אוחובסקי-0
צילום: שי פרנקו
גל אוחובסקי-1
צילום: דור מלכה
גל אוחובסקי-2
צילום: מיה בירגר
הזמנת מיוצג
ספרו לנו איזה שירות אתם מעוניינים, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם