אורנה דץ | Orna Datz

קישור לאינסטגרם

שחקנית, מוזיקאית וזמרת, מגישת טלוויזיה, מקריינת ומדבבת, מובילת דעה, מנחת אירועים

ניתן להזמין ל: הנחייה קריינות מופע

אורנה דץ זמרת ומנחת טלוויזיה ישראלית.

אורנה דץ נולדה וגדלה בחולון בשם אורנה כהן. במחצית שנות השמונים שירתה בלהקה צבאית, ובשנת 1985 השתתפה בקדם אירוויזיון כאחת מזמרות הליווי של ירדנה ארזי. בשנת 1987 התמודדה עם משה דץ בקדם האירוויזיון עם השיר "קופידון". ההופעה המשותפת הפכה את הזוג לצמד מוזיקלי שביסס מעמדו על במות הארץ.

הצלחתה הגדולה הגיעה בשנת 1991, עם זכייתה במקום השלישי בתחרות אירוויזיון 1991 ברומא, איטליה, עם השיר "כאן", שיצר עוזי חיטמן. לאורך השנים הוציא הוציאה כעשרה אלבומים, ביניהם שני אוספים, ובמחצית שנות התשעים החלה לבסס מעמדה בעולם הילדים, כאשר הוציאה את קלטת הילדים הראשונה שלה. בהמשך יצרה חמש קלטות נוספות, בסדרה המצליחה "טיף וטף", שמכרה 650 אלף עותקים, והגיעה למעמד אלבומי פלטינה. בנוסף, השתתפה אורנה בחמש הצגות לילדים.

בשנת 2001 הנחתה אורנה, לראשונה לבדה, את תוכנית הטלוויזיה "מהפך", בה עוברים שני משתתפים שינוי תדמית חיצוני, תחת שידורי "קשת" של ערוץ 2. התוכנית זכתה להצלחה רבה, ושודרה במשך חמש עונות נוספות. בשנת 2006 החלה אורנה להגיש את התוכנית "המראה", בה עוברים המשתתפים סדרת טיפולים קוסמטיים, בערוץ 10. דץ הגישה גם את העונה השנייה של התוכנית. במקביל, הגישה שלושה טקסים של תחרות מלכת היופי בערוץ השני.

בספטמבר 2008 הוציאה דץ את אלבומה הראשון, "שיר ערש פנימי", בהפקת משה דעבול, בו שותפים יוצרים כגון יוני בלוך, אהובה עוזרי, רונית שחר, זאב נחמה, אוהד חיטמן ומאיר גולדברג. לקראת יציאת האלבום, שודר בערוץ 2 ("רשת") סרט תיעודי אודותיה, "אורנה בלי דץ", שיצר גיל ריבה.

בשנת 2008 התחילה לשחק בטלנובלה חשופים, בתור אילנה, אשתו של גידי פאר .

הנחתה בערוץ 24 את תוכנית הבוקר "קיץ" לצידו של שלומי קוריאט, ואת התוכנית היומית "יפה לך", לצד שרון חזיז, מיכל אמדורסקי ואיגי וקסמן.

בשנת 2012 השתתפה דץ בתוכנית "רוקדים עם כוכבים". באותה שנה החלה גם להנחות את התוכנית "כל בוקר עם אורנה דץ", אשר שודרה בערוץ 10.

הזמנת מיוצג
ספרו לנו איזה שירות אתם מעוניינים, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם