תפריט תפריט
תפריט
להפוך עופרת לזהב-0
להפוך עופרת לזהב-1
להפוך עופרת לזהב-2

להפוך עופרת לזהב

אופיר גדל בסביבה שהכילה לא מעט קשיים, התמודדויות ואלימות; בתור ילד, גופו היה משותק במשך חצי שנה לאחר תאונת טיפוס שעבר. כשהחלים ממנה, הבטיח לכירופרקט שהציל אותו שהוא יזכה באליפות ישראל בטיפוס ויביא לו את הגביע – מה שאכן התגשם לאחר חמש שנים.

בסוף לימודי התיכון עבר לינץ שכלל 30 נערים שנגמר באשפוז בבית חולים. במלחמת לבנון השניה ישן חודש ליד מיטת חברו שלא היה בהכרה ואיבד את שתי רגליו עד שחזרה הכרתו.

לצד כל הקשיים האלו, אחרי הצבא, עבד עם אוכלוסיות מאותגרות שכלית במשך כמה שנים ופתח עסק בנתניה. כשהוא בשיאה של קריירה כלכלית – הוא מקבל הצעה; לשמור לחודש על גבעה מבודדת בשחרות לבדו. משם הוא נשלח למסע ששינה את חייו באופן דרמטי.

כל המוכר והידוע ננטש, ואופיר מחליט להמשיך לגור על הגבעה עד שהתהליך הרוחני-נפשי שלו יושלם. לצד ההתפתחות, הוא מקים את ההרכב ״anna RF", איתו הוא מסתובב בעשור האחרון מסביב לעולם. ההרכב פורץ בענק עד לכדי הזמנה רשמית מגוגל למפגש היסטורי עם האפיפיור פרנסיס.

אופיר, שהבין כי משהו נכון קורה עם חייו, חוזר חזרה לארץ ומיד מתחיל ללמד פילוסופיה מזרחית ומעביר קבוצות לימוד, סדנאות וריטריטים. במקביל להצלחה המוזיקלית הוא מלמד היום את חכמת המזרח, בודהיזם, דאו וזן.

בהרצאתו, אופיר מדריך אחרים לגלות כיצד הקשיים הפשוטים (פגישה לא מוצלחת בעבודה, תקשורת לא טובה עם קולגה) עד לקשיים הגדולים של החיים – מצמיחים את היכולות האישיות ומולידים תובנות. מה חיים של נוודות ותנועה (אפילו רק באופן מחשבתי) יכולים ללמד אותנו על השגרה? מה היא הפרקטיקה של הרוח? ואיך מתמירים סבל להתפתחות אישית? – שהרי כל זה הוביל את אופיר להיות מה שהוא היום.

הזמינו אותי

אופיר ג'יי רוק

אופיר ג׳יי רוק, סולן להקת ״אנערף״, מורה לפילוסופיה מזרחית, מעל עשור של חיים במזרח, חיי בישוב המדברי שחרות שם לומד ומלמד.

הזמנת מיוצג
ספרו לנו איזה שירות אתם מעוניינים, מלאו פרטיכם ואנו נחזור אליכם