ליאת רוטנר

ליאת רוטנר היא סופרת בעלת 21 ספרים ביניהם ארבעה ספרי זהב ושלושה ספרי פלטינה, עורכת עיתון, מרצה, מנחת סדנאות ועיתונאית בYNET. הרצאותיה הן שילוב של משחק קומי, דיון ועידוד להשראה וליצירתיות.

 

ילדה סופרת (רב גילאי)

איך הצליחה ילדה היפראקטיבית מעולם דתי לכתוב רומנים עבי-כרס שהפכו לרבי מכר בעולם החילוני ללא ליוו האם אנו באמת מאמינים שמגיע לנו להצליח? מה חוסם את ההשראה ומקטין אותנו מבלי שנדע? ליאת רוטנר, בהיותה ילדה בת שמונה משכונה דתית בנתניה, החלה בלי ידיעת ההורים ובלי הדרכה לכתוב ספרים עבי כרס עבור חברותיה. לאחר עשרות ספרים פנתה לבדה בגיל 15 להוצאת 'ידיעות ספרים' שביקשו לפרסמם ומאז הפכה לאחת הסופרות הפופולריות והנמכרות ביותר בארץ - אך הפחד מהצלחה והרצון "להקטין" את עצמה בחזרה גרמו לאנורקסיה קשה בה לקתה במשך 13 שנים, מאחורי הקלעים ובסודיות כמעט מוחלטת - דווקא ככל שהצלחת הספרים התגברה. ההצלה באה בדמות אהבתם של מאות אלפי הקוראים דרכם גילתה, כי היא זו שהצילה עולמות דרך הספרים: בני נוער שעברו התעללויות, התמכרויות וטראומות מצאו אור דרכם; אנשים העידו כי שינו את חייהם; אלה שחשו "תקועים" או "חסומים" קיבלו השראה להגשמת חלומם, ועוד.

במופע סוחף ומרהיב של הרצאה ומשחק, לוקחת ליאת רוטנר את הקהל לסיפור חד פעמי שכולו מסע להתפתחות האישית והיצירתית. דרך המאבק להוכיח את עצמה שוב ושוב למרות גילה הצעיר, ושהילדה הביישנית והדתיה מנתניה עשתה הכל לבד, ועד ההקטנה העצמית ואהבת הכתיבה, סוד ההשראה והיצירתיות, היכולת של כל אחד מאיתנו למצוא את קולו הייחודי, וההבנה של מה שבאמת חוסם ומקטין אותנו - ואיך נוכל לזהותו ולהתגבר עליו אחת ולתמיד. הרצאה סוחפת, מצחיקה ומרגשת, שהיא מסע הגשמה עצמית הנוגע בלבו של כל אחד.