ליאת רוטנר

ליאת רוטנר היא סופרת בעלת 21 ספרים ביניהם ארבעה ספרי זהב ושלושה ספרי פלטינה, עורכת עיתון, מרצה, מנחת סדנאות ועיתונאית בYNET. הרצאותיה הן שילוב של משחק קומי, דיון ועידוד להשראה וליצירתיות.

 

סוד העולם האחר (רב גילאי)

הרצאה מיוחדת על ספרי הפנטזיה – מה סוד קסמם, מדוע נוצרו וכיצד השתנו האגדות הפרועות ביותר? הארי פוטר. נרניה. עליסה בארץ הפלאות. רומח הדרקון. שר הטבעות. פיטר פן. אי המטמון. מסע בין כוכבים. המשותף לכולן: יצירות בז'אנר הפנטזיה. אבל האם ידעתם שהמציאות – ההיסטוריה – הפסיכולוגיה – הדת – והחדשות האקטואליות ביותר! משפיעות כולן באופן ישיר על יצירת הקאנון הפנטסטי הגדול שיישאר לדורות? האם ידעתם שהתפתחות איום הטרור היא זו שגרמה לפנטזיית הקוסמים של הארי פוטר להיכנס לאופנה? שמלחמות העולם הולידו את ספרי הפנטזיה הכבדים? שהעידן הטכנולוגי יצר את ז'אנר המדע הבדיוני? מהי בעצם מטרת העל של הפנטזיה? איך היא ממלאת את תשוקות לבנו הסודיות ביותר? ואיך זה שלא נוצרו ספרי פנטזיה גדולים באמת בעם שלנו? מהו המכשול הדתי (והוא לא מה שאתם חושבים)? מה הטריגר ההיסטורי, הפסיכולוגי?

לספרי פנטזיה יש ייעוד, והוא הרבה יותר גדול מאשר קפיצה של חשק לעולם שכולו דימיון. ברגע שנבין את זה – אנו עומדים ליצור בעצמנו סיפור קצר או פרק ראשון בספר פנטזיה משלנו. בואו להכיר את העולם שמאחורי הפנטזיה, המקורות, הסיבות, התעלולים והמוטיבים, ואז נרכוש את הכלים ליצור עולם כזה משלנו, שיספק את אותה משאלת לב שמחפשים הקוראים ששטים לתוך הז'אנר הזה.