אורי ברבש

בוגר LONDON FILM SCHOOL. ביים עשרות סרטים דוקומנטאריים, דרמות, וסרטי עלילה שהוקרנו בארץ ובעולם. בין הסרטים שביים: "מאחורי הסורגים", "אחד משלנו", "משפט קסטנר, "קו - 300", "טירונות", "מיי פירסט סוני", "אביב 1941", "האמת העירומה", "באר חלב באמצע העיר", "קאפו בירושלים". ב-1990 נבחר לבמאי העשור בקולנוע הישראלי-המכון הישראלי לקולנוע.  2012  -  פרס אומנות הקולנוע של משרד התרבות.  2015 פרס איינשטיין באומנות הקולנוע של משרד התרבות.

משתף פעולה או מציל חיים

סיפורם הטראגי של ניצולי השואה שהואשמו בבגידה ובשיתוף פעולה עם הנאצים ונאבקו, נגד כל הסיכויים, על חייהם ועל שמם הטוב. הצטרפו למפגש עם הבמאי אורי ברבש הבוחן בסרטיו את הדילמות המוסריות, ההומאניות והקיומיות שעמדו בפני אלה שסירבו לקבל את גורלם ונאבקו בו בדרכם השנויה במחלוקת, שעמדה לימים למבחן ההיסטוריה. במהלך המפגש יוקרנו קטעים משתיים מיצירותיו ,"משפט קסטנר" ו" קאפו בירושלים" (סרטו האחרון שיצא למסכים ב2016), שניהם מבוססים על ספורים אמתיים.

קסטנר, מנהיג ציוני בהונגריה בתקופת המלחמה, הואשם על ידי בית המשפט כמי ש "מכר את נשמתו לשטן". ברונו, סיפורו שואב השראה מסיפור חייו של אליעזר גרינבוים שהיה קאפו באושוויץ בשנים 1942-1945.

 

משתף פעולה או מציל חיים  -  על המפלצתי והאנושי, האכזר והחומל, האינטימי והאידיאי במאבקם של השורדים.