דוד גלבוע

דוד גלבוע מנהל ביה"ס לעיתונות "כותרת" של אוניברסיטת ת"א, מאמן חברות, ארגונים ומנהלים בהופעה מול מצלמה וקהל. בין תפקידיו: עורך ומגיש "יומן השבוע", מנהל החדשות והאקטואליה של ערוץ 1, מנחה התכנית "תיק תקשורת" בערוץ 2, עורך בכיר ואחראי על פרויקטים מיוחדים בערוץ 10.

החומרים שמהם עשויה התקשורת

בוז'י, בקמפיין האחרון שלו נתפס בעין המצלמה ברגע של בלבול וחוסר החלטיות. במהלך צילום פשוט של תמונת סטילס על רקע העץ שסבו נטע בגוש עציון נוצר אחד מהרגעים שיש מי שיאמרו שהכריעו את כף הבחירות. הרצוג מוקף ביועצי תקשורת וצוותי חדשות קיבל מסרים סותרים על המיקום הנכון שלו בתוך הפריים. הוא נענה לבקשותיהם של הצלמים והמשיך לזוז ממקום למקום, מה שיצר אצל הצופה את התחושה שהוא סוג של מריונטה... ומי שאינו מסוגל לנהל את הצוות של והאם יוכל לנהל את מדינת ישראל?

 

רגעים קטנים כאלו מרימים על נס מתמודד או חברה אחת על פני אחרים ומשפיעים על כולנו. מה הוא כוחה של התקשורת והמדיום הטלוויזיוני בבניית תחושות מובהקות אצל הצופים? מי מצליח להערים על הצופה והיכן נכשל אחר? דוד מזמין אתכם למבט מעמיק לתוך עולם התקשורת תוך שימוש ביותר  מ- 20 דוגמאות מצולמות מהארץ ומהעולם, וביניהן: אהוד ברק, בנימין נתניהו, ביל קלינטון, נפתלי בנט ועוד. במהלך המפגש תכירו מקרוב את סט הכלים בעזרתו מתמודדים חברי כנסת, ומנהלים בחברות פרטיות וציבוריות עם כלי התקשורת בקרב על דעת קהל הצופים; עיצוב וחידוד המסר, שפת גוף, שימוש בקול, קשב חלקי וסימולציות.