סאבלימינל

סאבלימינל, קובי שמעוני, נולד ב-1979 בת"א.

 

בגיל 17 היה מיוזמי פרויקט הראפ המחתרתי "ישראליים עצבניים אחד אחד" (1996), אלבום מחתרתי - משותף ראשון מסוגו שריכז את חלוצי ההיפ הופ בארץ.

 

במקביל לפרויקט החל סאבלימינל לכתוב שירים לאלבומו הראשון והקים את הלייבל "תאקט רקורדס". אך עוד בטרם סיים את אלבום הבכורה, גויס סאבלימינל לצה"ל, שם שירת ביחידת האבטחה של הרמטכ"ל שאול מופז.


בשנת 2000 יצא לאור האלבום הרשמי הראשון של סאבלימינל "האור מציון". את כל היצירות באלבום כתב והלחין סאבלימינל, והוא נחשב לאבן יסוד בהיפ הופ הישראלי. על אף הביקורת הנוקבת מצד התקשורת, הצליח סאבלימינל לזכות באהדת הקהל ובאהבת הרחוב, ומכירות אלבומו הראשון עברו את ה- 30 אלף עותקים. הוא זכה באלבום זהב והפך לאלבום ההיפ הופ הנמכר ביותר בישראל.

 

בשנת 2002, הוציא סאבלימינל עם "הצל", יואב אליאסי, את האלבום השני "האור והצל", שזכה לאלבום פלטינה כפולה.

 

בשנת 2004 יצא לאור אלבום נוסף Tact AllStars"", שהציג את כל אמני הלייבל "תאקט רקורדס" לצד אמנים אורחים מהשורה הראשונה בישראל. האלבום מכר למעלה מ-30,000 עותקים בשבוע הראשון בחנויות.

 

ב- 2006 שחרר סאבלימינל אלבום נוסף בשם: "בדיוק כשחשבתם שהכל נגמר", שזכה למעמד של אלבום הזהב.

 

בשנת 2007 כתב סאבלימינל  יחד עם כנרת ההיפ הופ, זוכת פרס הגראמי, מירי בן ארי, שיר העוסק בהנצחת השואה "אדון עולם עד מתי", במטרה להילחם בבורות הנוער בנושא. הם ביצעו יחד את השיר בערב יום השואה ובטקס ביד ושם אל מול ניצולי שואה ונוער מהתפוצות, באירועים שהוגדרו ע"י מנכ"ל יד-ושם: "שינוי משק כנפי ההיסטוריה..."

 

סאבלימינל השתתף בקמפיינים לחברות מובילות בתחומים שונים במשק הישראלי, וערך אין ספור שיתופי פעולה בנושאים חברתיים חשובים, ביניהם: פרויקט עמותת אור ירוק, הנצחת השואה, קמפיין נגד אלימות בשיתוף עמותת על"מ, נטיעות בט"ו בשבט עם קק"ל, מופעים מיוחדים לחיילים, שירותרום, קרן היסוד, תגלית, מסע פרוג'קט, משרד ראש הממשלה, הסוכנות היהודית ועוד.

 

באפריל 2011 יצא האלבום החדש של סאבלימינל "Jew-niversal", בו ניכר גם כישרונו כאמן מבצע וגם כמפיק שממציא את עצמו בכל פעם מחדש. מתוך האלבום יצאו שבעה שירים שכבשו את פסגת המצעדים והפכו ללהיטי ענק בישראל וסאבלימינל יצא לסיבוב הופעות חדש.


בינואר 2012 הוציא סאבלימינל את אוסף הלהיטים הכפול ה"יצירה שלי", הכולל להיטי ענק מכל הזמנים.


בספטמבר 2015 השיק סאבלימינל סיבוב הופעות חדש בשם "הקונצרט", במסגרתו הוא מבצע את מיטב להיטיו מהעבר ומהווה, כשהוא מלווה בלהקה בת שמונה נגנים וארבעה זמרים.


במאי 2017 יצא האלבום "צבע לחיים", הכולל את השיר המושמע ביותר בישראל בשנת 2015 - "חלום של כל גבר" את השיר המושמע ביותר בישראל בשנת 2016 - "שרוטים" ואת הלהיטים "צבע לחיים" ו"יום גדול". שירי האלבום לוו בוידאו קליפים מרהיבים, זכו להצלחה אדירה בשטח, לאינספור השמעות רדיו ולמיליוני צפיות ביוטיוב.


בסוף 2017 השתתף סאבלימינל בתוכנית X Factor כאחד מארבעת שופטי התוכנית. הוא זכה לביקורות נלהבות על השתתפותו ולאהבה אין סופית מהקהל.


בתחילת 2018 הוציא סאבלימינל את השיר "תן למוזיקה לדבר", שלווה בוידאו קליפ מושקע שצולם בדרום אפריקה. השיר זכה ליותר מ- 30 מליון צפיות ביוטיוב.


בהמשך, הוציא סאבלימינל את הלהיטים "חופשי" ו"עושה מה שבא לי", שזכו גם הם להצלחה גדולה.