מירי מיכאלי

מירי מיכאלי היא כתבת ומגישה ב״חדשות 10״. מיכאלי מסקרת עבור חברת החדשות את ענייני החוץ, עורכת כתבות מגזין וסדרות למהדורה המרכזית. במקביל, כמגישה, היא מחליפה את העיתונאית אורלי וילנאי בתכנית הבוקר לצד גיא מרוז, מגישה לסירוגין את תכנית החדשות ב-16:30 ואת המהדורה המוקדמת בשעה 19:00 וכן מבזקי חדשות. נוסף על המהדורה מיכאלי מגישה פינות בתכניות של חדשות בהן ״חמש עם רפי רשף״, ״הצינור״ ו״לונדון וקירשנבאום״.

 

מיכאלי שבה לישראל ב-2016 משליחות בלונדון, שם שימשה שליחת חדשות 10 באירופה. במהלך שהותה בבריטניה סיקרה באופן שוטף את המתרחש באירופה, בתקופה דרמטית של עליית האסלאם הרדיקלי באירופה ופיגועי הטרור, משבר הפליטים, המשבר הכלכלי ובעקבותיו המשבר באיחוד האירופי. בין היתר סיקרה, צילמה ודיווחה מהשטח את פיגוע הדמים במערכת ״שארלי הבדו״ ואחריו ב״היפר כשר״, הפיגועים בקופנהגן, משאל העם בסקוטלנד, ההתאבדות והרצח ההמוני של טייס חברת ״ג׳רמן ווינגס״ בהרי האלפים וברקסיט. מיכאלי ראיינה עשרות כוכבים הוליוודיים במהלך שהותה באירופה ודיווחה גם מפסטיבל קאן, על לידתה של הנסיכה שרלוט ועל מותו של דיויד בואי וקיימה ראיונות עם פוליטיקאים אירופים בהם בוריס ג׳ונסון ואף הייתה לעיתונאית הישראלית הראשונה ששאלה את ראש מפלגת הלייבור הבריטית ג׳רמי קורבין שאלה במסיבת עיתונאים לאור ממצאים מדאיגים על אנטישמיות במפלגה.

 

במהלך עבודתה בפריז מיכאלי הותקפה על ידי צרפתים אנטי ישראלים כשדיווחה בעברית לחדשות, אירוע שסוקר על ידי רשתות אירופיות והתקשורת היהודית.

 

ביוני 2015 מיכאלי תועדה על ידי מפגין פרו ישראלי בשידור חי לתכנית ״שישי עם טלי מורנו ואלון בן דוד״ במהלך הפגנה אלימה נגד ישראל כשהמפגינים ניסו להפריע לדיווח, הקטע שהועלה לרשת הפך ויראלי.

 

מיכאלי התראיינה לעשרות גופי תקשורת ברחבי העולם (בהם SKY, BBC, ITV, DAILY MAIL, HUFFINGTON POST ועוד)  לאחר שתיעדה יום ברכבת התחתית של לונדון בחודש השמיני להריונה, כאשר אף אחד מהנוסעים לא פינה בעבורה את מקום הישיבה השמור לנשים בהריון. התיעוד עורר שיח ציבורי בבריטניה ומחוצה לה שבסופו עיריית לונדון יצאה במסע פרסום לשינוי המצב הקיים ושינתה את הנהלים.

 

בין סדרות הכתבות שערכה למהדורה המרכזית: סדרת הכתבות ״ביחד נזדקן״  על הניסיון לנצח את הגיל, ״הורים נגד מורים״ על אי האמון שבין הצדדים ועל המחיר שמשלמים הילדים ו״ארבע זה השלוש החדש״ על העליה במספר הילדים הממוצע בקרב משפחות ישראליות חילוניות.

 

בין השנים מיכאלי שימשה ככתבת הבריאות של חדשות 10. בין היתר חשפה בתחקיר את הובלת הבשר הקלוקלת למרכולים, את מה שעובר על מוצרי החלב והלחם בדרך לצלחת שלנו, את תעשיית המהפנטים הלא חוקית, את הרופאים שאינם מומחים ומציגים עצמם ככאלה, את הבריכות שמסכנות את הציבור ועוד. בנוסף על שורת חשיפות במהלך מאבק הרופאים ומאבק האחיות. תחקירים כדולים נוספים של מיכאלי עסקו בשחיתות שבועדת הרופאים שקבעה את המסקנות באשר לגלולות למניעת הריון ואת השחיתות בטיפול בנכים בבית החולים ״בני ציון״.

 

בין כתבות המגזין שפרסמה תיעוד של מציאת מדליון בסוביבור כמעט 70 שנה אחרי שנפל שם על ידי רשות העתיקות ואת איתור הקרובים של קרולינה כהן שככל הנראה נספתה בשואה, ארי נייגל אב לעשרים ושישה ילדים (ועוד 8 בדרך), ראיון עם אליל הבוטוקס מברזיל ותיעוד של מסע של קבוצת מאמינים נוצרים גרמנים שהם צאצאי הנאצים לתיקון זוועות אבותיהם.

 

מיכאלי היא עמיתה בקהילת ROI של קרן שוסטרמן ובקהילת ״נחום גולדמן״ הפועלות בקרב הקהילה היהודית הבינלאומית.

 

מיכאלי היא בוגרת אוניברסיטת ת״א ובעלת תואר ראשון במדעי המדינה ובוגרת בית הספר לעיתונאות ותקשורת ״כותרת״.

 

מיכאלי נשואה ואם לילדה.