מיה דגן

מיה דגן היא קומיקאית ושחקנית ישראלית

 

ב-1995, לאחר שרותה הצבאי, היא החלה את לימודיה בבית הספר למשחק ''בית צבי'', שבמסגרתו השתתפה במספר הצגות. כמו כן שיחקה ב''תיאטרון הספרייה'' בהצגות ''אחים בדם'', ''יוסף וכותונת הפסים'', ''קיץ אחרון'', ''עד התביעה'', ''הגנרל של השטן'', ''הפלייבוי של עולם המערב'' ו''ערב שירי אנדרו לויד וובר''.

 

לאחר ששיחקה ב''תיאטרון הספרייה'' החלה לשחק ב''בית ליסין'', שבו השתתפה בהצגות: ''טוב'', ''עשו עלייך פעם סרט?'', ''פיאף'', ''מכתב לנועה'', עליו קיבלה את פרס התיאטרון הישראלי כשחקנית המבטיחה של השנה.

 

בשנת 2000 היא החלה להשתתף בתוכנית ההומור הטלוויזיונית ''דומינו'' ששודרה בערוץ 2, לצדם של עדי אשכנזי, ענת מגן, אילן פלד, יובל סמו וקומיקאים שונים.

 

בהמשך כתבה יחד עם עדי אשכנזי, את מופע הסטנד אפ של אשכנזי, איתו היא הופיעה

בתיאטרון ''צוותא''.

 

בשנת 2004 היא השתתפה בצילומי שתי עונות של תוכנית הטלוויזיה ''השיר שלנו'' המשודרת ביס ובערוץ 2, שם היא שיחקה את דמותה של מיקי אפלבוים. בסוף שנת 2004, היא נבחרה לשחק את דמותה של ''ולמה קלי'' בהצגת התיאטרון ''שיקגו'' לצדם של ריטה וששי קשת. באותה שנה היא הנחתה את טקס פרס התיאטרון הישראלי לצד מוני מושונוב. כמו כן, הופיעה באותה שנה בתוכנית הילדים ''ג'ונגל'' בערוץ ניקולודיאון.

 

בין השנים 2005 ו2006, הופיעה בסדרה ''אמא'לה'' לצדם של אורנה בנאי, תיקי דיין, אלון אבוטבול ואחרים. באותה שנה שחקה במחזמר ''ברנשים וחתיכות'' בתיאטרון בית ליסין לצידו של צביקה הדר. בנוסף התארחה במספר תוכניות של התוכנית ''מה זה השטויות האלה?'' של חברתה, עדי אשכנזי. כמו כן היא הופיעה בתוכנית הסאטירה ''מועדון לילה'', המשודרת בערוץ 2. במקביל השתתפה בתוכנית הקומית ''גומרות הולכות'' לצדן של ענת וקסמן ואיילת זורר ובסדרה האקס המיתולוגי, שאף הן שודרו בערוץ 2.

 

בשנת 2006 דיבבה את סאלי בסרט ''מכוניות'', והיא מדבבת את סיביל טרלוני בסדרת סרטי ''הארי פוטר''.

 

בשנת 2007 קיבלה תפקיד קולנועי ראשון וגילמה את תמרה בסרט אבידות ומציאות שהופק גם כסדרת טלוויזיה.

 

בינואר 2008 הופיעה דגן במחזמר ''מייק'' על חייו של מייק ברנט.