טליה פלד קינן

במשך שנים הובילה את הסיקור החברתי בחדשות 10 ככתבת רווחה.

 

כיום מגישה את המגזין החברתי "עושים שינוי" בערוץ 10 , תכנית העוסקת מדי יום במגוון נושאים חברתיים, כגון זכויות עובדים, שוק עבודה דורסני, זכויות נשים, ייצוג בתקשורת, מצבו של נוער בסיכון, שוויון הזדמנויות בחברה, מאבקים חברתיים ואזרחיים, ושאלות משפטיות במגוון נושאים. התכנית באופן מתמשך ושיטתי טיפלה בנושא אפלייתם של אנשים שמנים, ביוש אנשים שמנים וייצוג מעוות שיש להם בתקשורת. כמו כן התכנית התאפיינה בקו ברור לגבי מעמדן של נשים ומימוש זכויותיהן.

 

בנוסף, פלד קינן מביימת ומגישה כתבות בתכנית "פנים אמיתיות" עם אמנון לוי, שמשודרת בערוץ 10.  בין השאר, עשתה את הסרט על "הקופים" של עולם הפשע, שחשף את כל הקודים הנסתרים של העולם התחתון שלא נחשפו עד אז. הסרט על חייה ומותה של שושנה דמארי. הסרט על הבדואים בנגב, שצפה את המהומות האחרונות. והסרט על המתאבק שנשרף בכלא, וחשף שורה של מחדלים בהליך מעצרו של אדם ומשפטו. וגם הסרט על מאבקם של זוג הומואים הנלחמים על זכותם להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות, נושא שעלה לכותרות מיד אחר כך.  

 

את דרכה העיתונאית החלה פלד קינן  לפני עשר שנים, בערוץ 10 ככתבת רווחה בחברת החדשות. היא בלטה מיד כעיתונאית נחושה שהעלתה על סדר היום בערוץ נושאים חברתיים שהוזנחו עד אז. כתבה שעשתה על פיטורי נשים שנמצאות בטיפולי פוריות הובילה לשינוי החוק ע"י חברת הכנסת שלי יחימוביץ'.  כתבה אחרת שעשתה על הנוהל "גדרה חדרה"  (נוהל שאסר על תנועת פליטים ועובדים זרים במרכז הארץ), הביאה לביטול הנוהל ע"י שר הפנים אלי ישי. 

 

בשנת 2008 החלה לערוך כתבות יומן ומגזין בחדשות 10 ובהמשך ערכה סדרות עבור המהדורה, ביניהן הסדרה "הורים במלכוד" שגררה תגובות רבות, ועסקה בעומס המוטל על עובדים בישראל ומתנגש עם זכותם לממש את הורותם. דבר הנובע מהמבנה הלקוי והתובעני של שוק העבודה בארץ.

 

פלד קינן מלמדת במכללת ספיר בבית הספר לתקשורת.