שרון אלכסנדר

שרון אלכסנדר הוא אב לשלושה ילדים, שחקן, כותב ומורה למשחק בעל קריירה של שלושים שנים. שיחק בעשרות סרטים והצגות, בניהם כמה מנכסי צאן הברזל של תעשיית הקולנוע המקומית, כמו "אחד משלנו" "החיים על פי אגפא" "חסד מופלא" וכמו כן בסדרות טלוויזיה כמו "מיכאלה", "טלנובלה בעם", "אחת אפס אפס", "האלופה" ועוד רבות אחרות. זוכה פעמיים פרס אופיר על תפקידיו באחד משלנו והחיים על פי אגפא. לימד ומלמד משחק ומשחק מול מצלמה ברוב מוסדות החינוך החשובים בתחום.

לשחק בנפש האדם

"להיות שחקן זה להיות אדם אחד עם הרבה פנים" אבל מה ההשפעה של הדמויות שאתה משחק על האדם שאתה? למה בכלל אדם בוחר לו מקצוע כל כך משונה? האם יש לו ברירה? על פניו נראה ששחקנים מקצועיים מתורגלים לעשות את ההפרדה בין התפקיד שהם משחקים ובין חייהם הפרטים – האם זה באמת כך? שרון מזמין אתכם לשמוע איך "פלשה" לחייו  דמות ששיחק, ועשתה בו כרצונה למשך תקופה, כיצד התמודד עם הסיטואציה הבלתי שגרתית הזאת ואיך יצא ממנה לבסוף כשהוא מלא ועשיר יותר כאדם וכשחקן.

בהרצאה מפתיעה ולא שגרתית, בכנות ובפתיחות יוצאות דופן, שובר שרון כמה מן המוסכמות המקובלות ומתאר מקרים בהם מקצוע המשחק הביא אותו להתעלות רגשית ורוחנית לצד מקרים בהם הגיע למקומות משונים ביותר בהם היטשטשו הגבולות בין השחקן לבין הדמות אותה הוא שחק. הוא מתאר את הנסיבות שהפכו אותו לשחקן, את רגעי השיא ורגעי השפל. זוהי הרצאה, אירונית, משעשעת ונוגעת ללב שלא חוששת לחשוף כמה מהפינות היותר נסתרות  בנפש השחקן.