שחף אשכנזי

שחף הוא מומחה למתן פתרונות מהירים ומדויקים להתמכרויות שונות: אוכל, עישון, אלכוהול, קניות, לחצי היומיום ועוד. בהשכלתו שחף משלב תפיסה ייחודית שנולדה משילוב לימודי כימיה וביוכימיה מחד ולימודי תאטרון מאידך. במהלך תשע השנים האחרונות קנה שחף לעצמו שם בתחום ההתמכרויות לאחר שטיפל בסדנאותיו בכ- 10,000 מכורים. שחף חוקר את הצורך האנושי של בני אדם לפעול מדחפים אשר לעיתים קרובות עומדים בניגוד גמור לרצונם החופשי.

מהאדם שעומד מאחורי הכשרת לרזות מכלום בעלת 82% הצלחה בארץ.

להתנהג ללא פחד – Fearless Freedom

מאיפה מגיעים הדחפים או הרצונות שמניעים אותנו והאם הם בלתי נשלטים? שחף הולך עם הלב שלו "הדרך היחידה להגיע ללב שלם היא ללכת אחרי הלב עד הסוף גם כאשר החלומות מתנפצים לאלף רסיסים. הלב השלם מבין שכל יום נוצרים חלומות חדשים".

 

שחף חונך מאז ומעולם ללכת עם הזרם; בית משכיל, משפחה טובה ומסלול ידוע מראש. אחרי הצבא, נסע ללמוד לימודי רפואה בארה"ב, התאהב בבחורה ופתאום אחרי שנה וחצי ברגע של צלילות הודה בפני עצמו "אני לא רוצה להיות רופא והתמכרתי למערכת זוגית שעושה לי רק רע". הוא החליט לעזוב הכול ולחזור לישראל לממש את חלום הילדות שלו – להפוך לשחקן. אחרי שלוש שנים בסטודיו של יורם לווינשטיין הוא הבין שבמקום להתקרב לעצמו, הוא רק הלך והתרחק. שחף החליט לשוב לארה"ב וסיים בהצטיינות את לימודי הכימיה והביולוגיה אולם שוב כדרכם של התמכרויות חזר לחיות במערכת זוגית לא מאוזנת. התחושה שהוא לא במקום המדויק הציפה אותו והחזירה אותו לישראל להמשך החיפוש שלו. לאורך השנים ההתמכרות שלו לעישון הטרידה אותו והוא החליט להצטרף לסדנה להפסקת עישון. לאחר השחרור שחווה, גילה לעומק במהלך המפגשים שהעביר, כי יחד אתו יש עוד אלפי אנשים שחווים חוסר יכולת לשלוט על ההתמכרות שלהם. ההתמודדות עם בעיית העישון חדדה אצלו את שאר ההתמכרויות שלו ועזרה לו להתמודד אתן.

 

בעקבות החוויה המשחררת שעבר והמודעות שנכנסה לחייו, בשילוב היכולת להתחבר רגשית למצוקות של אנשים אחרים, שחף מצא את המקום המדויק שלו – לעזור לאנשים להתמודד עם ההתמכרויות שלהם. לאחר שטיפל בכ- 10,000 אנשים לאורך שמונה שנים ובמקביל ללימודי תואר שני בביוכימיה באוניברסיטת ת"א, שחף הבין באופן סופי את הכוח שמניע את כל ההתמכרויות האנושיות ומטפל בהתמכרויות כמו אוכל, אלכוהול, קניות התמכרות ללחצי היומיום ועוד.

 

קישור לערוץ היוטיוב של שחף

קישור לעמוד הפייסבוק של שחף