ליאת רוטנר

ליאת רוטנר היא סופרת בעלת 21 ספרים ביניהם ארבעה ספרי זהב ושלושה ספרי פלטינה, עורכת עיתון, מרצה, מנחת סדנאות ועיתונאית בYNET. הרצאותיה הן שילוב של משחק קומי, דיון ועידוד להשראה וליצירתיות.

 

ילדה סופרת (רב גילאי)

על יצירתיות, עצמאות והשראה.

 

מה מונע מכם מלקום ולהגשים את חלומכם ויכולתכם?

 

ליאת רוטנר החלה לכתוב ספרים בגיל שמונה, כילדה היפראקטיבית ודתיה מנתניה, ללא ליווי ותמיכה של הורים או בעלי מקצוע. עד כיתה ח' כתבה עשרות ספרים למגירה כתחביב. יזמה הקמת עיתון לתיכון הדתי שאפילו לא הייתה בו מגמת ספרות, וכתבה הצגות וטקסים עבור מורות שביקשו את עזרתה. ואז, שלחה בסוד את אחד מספריה להוצאת "ידיעות" אשר פנתה להוריה המופתעים בבקשה לחתום על חוזה הוצאה לאור המיועד לסופרים ותיקים. הספרים הפכו לרבי מכר ענקיים בצאתם, ובתוך שנים מעטות הייתה ליאת הילדה הראשונה שהחזיקה בארבעה ספרי זהב ושלושה ספרי פלטינה להפתעת כולם כולל עצמה. אך ההצלחה הבלתי צפויה, והמפגש של עולם התחרותיות והאגו של היוצרים המבוגרים עם הילדה הביישנית שלא האמינה באמת שהיא ראויה, עודד אצלה התפתחות של אנורקסיה קשה בה לקתה במשך עשר שנים במקביל לספריה שהמשיכו להיכתב מדי שנה ולשבור שיאי מכירות. אנורקסיה שכמעט הסתיימה במוות... ההחלמה קרתה רק כאשר בגיל 28 החליטה להתחיל לפגוש את קוראיה וגילתה כי היא מוצפת באהבתם של אלפים שספריה שינו את חייהם והשפיעו על התבגרותם. היא עזבה את ירושלים ואת המקום המקטין שבו עבדה, עברה לתל אביב וביססה את מעמדה לא רק כסופרת רבי מכר אלא גם כמרצה, מנחת סדנאות ובעלת טור ב- YNET. היא נבחרה לערוך את מגזין פלורנטין ולהוביל כתבים בעמותת 'מידברן'.

 

כיום, בנוסף לכתיבה עם 21 ספרים עד כה, היא מנחה בשיטת הכתיבה היוצרת וטיפול ב- NLP באנשים ובקבוצות במסעם למציאת הסיפור של גיבורם ושל עצמם. הצטרפו למופע סוחף, סוער, מצחיק ומרגש, בו ליאת לוקחת את הקהל למסע לסוד ההשראה והיצירתיות, היכולת של כל אחד מאתנו למצוא את קולו הייחודי, וההבנה של מה שבאמת חוסם ומקטין אותנו. האם כל אחד יכול לכתוב מחדש את הסיפור של חייו? ומה אם אין לי מספיק זמן, או מספיק כישרון? מה אם לא גדלתי עם הכלים הנחוצים או הורים מעודדים?

 

אפילו אם אתם לא די מאמינים בעצמכם, פשוט קומו – ועשו, העבר שלכם לא משנה, הילד היוצר שבכם רעב לעשות!