גיא פלג

גיא פלג זכה בתואר "עיתונאי השנה" בשנת 2014 על שלל חשיפותיו והישגיו. בין עבודותיו העיתונאיות: כתב המשפט של חדשות ערוץ 2,  כתב המשטרה של הערוץ הראשון, כתב במוסף ידיעות אחרונות "שבעה ימים". בהרצאתו לוקח גיא את המאזינים לביקור יוצא דופן אל מאחורי הקלעים של המשפטים הגדולים שהסעירו ומסעירים את החברה שלנו בעשרים השנה האחרונות קצב, הולילנד, הירשזון ועוד. 

הון, שלטון, עולם תחתון

לאורך הקריירה שלו חשף פלג עשרות רבות של סיפורים ביניהם: חשיפת פרשת ביבי-נוני, הקרע בין אהוד אולמרט לשולה זקן, חשיפת קופת המזומנים הסודית של פואד בן אליעזר. חשיפת ההקלטות שהקליט יד ימינו של הרב מצגר את מי שהיה הרב הראשי. קלטת הסחיטה שבו דורשת אורלי רביבו מקצב דמי שתיקה כדי שלא תלך להתלונן במשטרה.

בהרצאה גיא מרחיב על הפרשה האחרונה ביבי-נוני כמו כן משלב גיא סיפוריים ייחודיים המבטאים את הקשר הייחודי שלו עם ראשי ארגוני הפשע בישראל. איך מצא עצמו כמי שהודיע לאהובה אלפרון על רצח בעלה. איך שמע את זקן בוכה בשירותים וחושפת את כעסה הרב על אולמרט. על המפגש עם קצב בביתו רגע אחרי גזר דינו במשפט. על הראיון עם דודו טופז דקות לפני שנעצר במה שהפך לראיון האחרון איתו. איך מצא עצמו עד במשפט הגניבה הענק של אתי אלון בעקבות הראיון הראשון שהעניקה לו מעבר לסורגים. על החברות הקרובה עם עורך הדין יורם חכם שנרצח ועם עו"ד רונאל פישר. על הראיון האחרון עם פרנסואה אבוטבול יומיים לפני שנרצח. על חשיפת תביעת הענק של מני נפתלי כנגד ראש הממשלה ובית ראש הממשלה.

ההרצאה עוסקת כמובן גם בעבודתה של מערכת החדשות החשובה בישראל ובעבודותיו של עיתונאי מול מקורות גלויים וסמויים.