אלישע בנאי

אלישע בנאי נולד ב- 18.11.1988 הוא זמר, מלחין, מעבד מוסיקלי, פזמונאי, ושחקן ישראלי הידוע בעיקר כסולנה של להקת "אלישע בנאי וארבעים השודדים".

 

אלישע ניגן גיטרה מגיל צעיר ותמיד היה מעורב מוסיקלית בהרכבים, בשנת 2007 הצטרף כגיטריסט להרכב הפאנק רוק "GOT NO SHAME" שבו היה חבר 4 שנים, הלהקה הספיקה להוציא EP בשם "Hurry up i'm losing wood" ואלבום אולפן מלא בשם
Homtown Underground"".

 

בסוף שנת 2010 במהלך סיבוב הופעות בארה"ב אלישע קיבל את ההשראה לכתוב להלחין ולתפוס את קידמת הבמה, כאשר הוא חזר לארץ הוא השמיע את החומרים לחברו מתי גלעד שנדלק על השירים, ישר השניים התחילו לעבד ולנגן את השירים תחת השם "אלישע בנאי וארבעים השודדים".

 

יריית הפתיחה של אלישע היתה עם הסינגל "ברצלונה" שזכה להצלחה רבה בתחנות הרדיו ובקרב הקהל שהכיר בפעם הראשונה ואהב. בפבואר 2012 רק כשנה וחצי לאחר מכן יצא האלבום הראשון של "אלישע בנאי וארבעים השודדים" בהפקתו של אייל אבן צור, האלבום ניפק להיטים גדולים כמו "ברצלונה" "הכל נשרף" שנבחר להיות שיר השנה של YNET ו"סן דייגו" שכבש את כל תחנות הרדיו.

 

בשנת 2014 "אלישע בנאי וארבעים השודדים" הוציאו את אלבומם השני "מהירות האור" בהפקתו של פיטר רוט. מאלבום זה הם הוציאו סינגלים כמו "נוגה מחפשת צדק" ו"איינשטיין" שזכה להצלחה רבה. אלישע והלהקה לא הפסיקו להופיע מהיום שהתחילו וזכו לחלוק במות ולשתף פעולה עם אמנים מוערכים בארץ ומחו"ל כמו רמי פורטיס, מוניקה סקס, עמיר לב, רד בנד, ג'יינס אדיקשן, גוגול בורדלו, דה היווס, פיקסיס, וסאונדגארדן.

 

בשנת נובמבר 2015 אלישע כתב את שיר הפתיחה לסדרת הטלוויזיה "אלישע".

 

אלבומים

2014 מהירות האור

2013 אלישע בנאי וארבעים השודדים

 

משחק

2016 "יום האם", עונה 2, בתפקיד זובין, ערוץ 2 רשת

2016 "בלתי הפיך", בתפקיד רפאל הדילר, רשת

2016 "תאגד", בתפקיד רועי, YES

2016 "משפחה דלמטית", בתפקיד גלעד, רשת

2015 "תפוחים מן המדבר", בתפקיד דובי – מועמד לפרס שחקן המשנה הכי טוב בפרסי אופיר

2014 "החשמלית" עם אלישע בנאי, ערוץ 24

2013 "מקימי", בתפקיד ברנר, HOT3