אודטה שוורץ

בגיל 24, כתבה אודטה בפעם הראשונה את המדור שלה "לא לגברים" שהתפרסם ב"העולם הזה" והמציאה ז'אנר. זה היה המדור שהיא רצתה לקרוא ופשוט לא היה קיים עד אז, בשום עיתון. מלכתחילה הוא נכתב לשני המינים, והשם היה רק סוג של טיזר. מהמדור הראשון זו הייתה אהבה מאוד גדולה בינה ובין הקהל, וככה זה נישאר עד היום.

 

ב- 1982 היא עברה ל"ידיעות אחרונות" ומסקר שנעשה ע"י מינה צמח לפני עזיבתה את העיתון, עלה, שבעיתון הנקרא ביותר (דאז) במדינה, המדור שלה היה הפופולארי ביותר.

 

כתבה 4 ספרים, ("הכיופים", "ספר הבישולים של אודטה", "ספר הפטנטים של אודטה", ו"הספר המשפחתי של אודטה"). כולם רבי מכר שנמכרו ב50- אלף עותקים כל אחד, וספר חדש שלה עומד להופיע בקרוב בהוצאת כינרת.

 

ב-2003 עלתה לאוויר בערוץ 10 תוכנית הטלוויזיה המיתולוגית שלה "אודטה", כשהיא שוברת בכך הרבה שיאים: תוכנית יומית בת שעתיים רצופות בשידור חי, חמישה ימים בשבוע - ובשישי, לקט. בסה"כ, (ביחד עם השידורים החוזרים היומיים) היא החזיקה רבע מלוח השידורים היומי של הערוץ. במשך 3 שנים רצופות, החל מהשנה הראשונה לעליית התוכנית לאוויר, היא קיבלה את פרס "מסך הזהב" - האוסקר המקומי לתוכניות טלוויזיה שהקהל בחר.  אחרי 1000 תוכניות יומיות רצופות ללא שום פגרה או הפסקה, אודטה ביקשה לצאת לחופשה.

 

ב- 2011 היא חזרה לערוץ 2, ל"רשת", לתוכנית  הלייף סטייל המצליחה "החיים על פי אודטה".

 

בשטח הכתיבה - בשנת 2003 היא עברה מ"ידיעות אחרונות" ל"מעריב", בו כתבה את המדור הפופולארי "אודטה", עם אותה אהבת קהל, עד שהבעלים הקודם פשט את הרגל.

 

מאז, היא החליטה לשים דגש על אהבתה הגדולה, ייעוץ אפקטיבי לאנשים בכלל ולנשים בפרט והעצמתן. את זה היא עושה לפי שיטת חשיבה פילוסופית יישומית שהיא פיתחה וקראה לה "סדר בנשמה", כי זה בדיוק מה שזה עושה. את ההעצמה הנשית הזו היא עושה בפלטפורמות שונות: הרצאות, פוסטים בפייסבוק וייעוצים אישיים.

 

"סדר בנשמה", היא, כאמור, שיטת חשיבה פילוסופית, יישומית, שאודטה פיתחה במשך 35 שנה. השיטה מבוססת על זווית הראייה הייחודית שלה לחיים: איך להתמודד בצורה האפקטיבית ביותר עם נושאים שונים בחיי היומיום, לאיכות חיים מיטבית. במסגרת זו, היא צילמה 10 תוכניות ייעוץ והעצמה לנשים לערוץ 20 בשם "עצה טובה מאודטה", כשהתוכנית זוכה להערכה רבה ולרייטינג גבוה.

 

כמרצה, אודטה סוחפת את הקהל ותמיד מביאה לו הרבה מאוד ערך. בנוסף, אודטה פעילה מאוד בפלטפורמת הפייסבוק, עם 77,000 עוקבים, אוהדים וחברים בשני הפייסבוקים - הפרטי והעסקי.

 

היא אמא לדנה, (נשואה בת 38 ) לאלון, (רווק בן 33)  וסבתא לדניאל (בן 13.5) לניל (בן 12) ולאלכס (בת 7), ילדיה של דנה ומייק בעלה.